Halı Yıkama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Halılarınızı vermeden önce mutlaka firma hakkında bilgi edinmeye çalışın.

Genelde halı yıkama, koltuk yıkama, yorgan battaniye yıkama yaptıracak kişiler tavsiye üzerine yada google, yandex gibi arama motorlarında halı yıkama izmir, halı yıkama buca, halı yıkama konak , en iyi halı yıkama, yada halı yıkama fiyatları gibi cümleler ile arama yaparak internet ortamından buldukları firmalara halılarını teslim etmektedir. Tabiki bunlar olağan şeyler ancak bu sektörün iş hacminin mevsimsel ve yoğun olması bir çok kayıtsız yıkamacının türemesine sebebiyet vermektedir.

Maalesef bu durumda bir çok etik olmayan sonuçlar ve mağduriyetler doğurmaktadır.

Bu duruma düşmemek için firma seçerken şu konulara dikkat edilerek bu tehlikeyi en aza indirebilirsiniz.

1-Firma hakkındaki genel değerlendirmeleri gözden geçirin

Firmanın web sitesi ve sosyal ağlarında incelemelerde bulunabilirsiniz. Firma hakkındaki yorumlar değerlendirmeler ve sosyal ağlardaki paylaşımlarını irdeleyin genel olarak size fikir verecektir. Ancak yasal olup olmama noktasında bu yeterli değildir.

2-Web sitesi ve sosyal ağlarda şeffaf davranan firmaları tercih edin

Firmanın sosyal ağlarının ve web sitesinin şeffaf olmasına önem verin bazı firmalar hizmet fiyatlarını belirtmez. Çünkü bölgeye göre fiyat politikası uygulamaktadır. Bu tarz firmalardan uzak durun. Örneğin metrekare yıkama bedeli 4 Türk lira olan makine halısı Konakta 4 Karşıyaka’da 10 Türk lirası olabilir. Bunun yanı sıra sadece bir cep telefonu numarası dışında bilgi paylaşmayan firmalara karşı temkinli olun.

3-Sadece fiyatlara bakarak tercihte bulunmayın

Sadece Halı yıkama fiyatları diyerek arama motorlarında arama yapıp en ucuz fiyat belirten firmaları tercih etmek bir takım hileleri kabul etmek demektir. Sonuç itibari ile üzerinde en değerli varlıklarımız olan sevdiklerimiz yaşamını idame ettireceğinden 50 kuruş için bu riski göze almayın fiyat şeffaflık ve hizmet üçlüsünün hakkını veren firmaları tercih etmeye özen gösterin…

4-Google da sadece halı yıkama İzmir diyerek arama yaptığınız firmaları seçmeyin

Web ortamında halı yıkama İzmir, halı yıkama Konak, halı yıkama Buca, halı yıkama Balçova, gibi arama kriterlerini tabi ki kullanabilirsiniz ancak diğer kriterleri gözden geçirerek firmanın sizin güvenlik testinizden geçmiş olmasını sağlayın.

5-Poşetli teslimat olmasını kesinlikle belirtin. Aksi takdirde halılarınızı vermeyin

Halıların yıkama sonrası sevkiyatının ve teslimatının kesinlikle poşetli olmasını isteyin çünkü genel olarak maliyet açısından kirli halılar ile temiz halılar aynı servis aracı ile toplanıp dağıtılmaktadır. Buda kirli halının ile temiz halınızın aynı ortamda olması hijyen acısından çok sağlıklı değildir. Çünkü halı yıkama firmalarına verilen halılar zaman zaman olağan dışı kedi köpek pisliği vs. gibi durumlara maruz kalmış olabilmektedir. Bu açıdan halılarınızın poşetli olması ve bu şekilde teslim edilmesi önemli bir konudur.

6-Fatura İsteyin

Fatura isteyebilirsiniz. Vermek istemeyebilir geçiştirebilir yada farklı bir firmanın faturasını adınıza düzenlemiş olabilir. Bu durum bu firmanın yasal olmadığının ispatıdır. Bir sonraki tercihinizde bu firma ile çalışmamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bu kriterlere dikkat ederek firma seçiminde bulunmanız hem ekonominize hem de sağlığınıza katkı sağlayacaktır.

Sağlıklı Mutlu ve Tertemiz Günler Dileriz.

2019-02-08T10:18:08+03:00
WhatsApp chat